اختتامیۀ جشنوارۀ داخلی «پاپتی ها». عکس از «یاسر شمس»چندین سال پیش بود که حمید پورآذری کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر «پاپتی ‌ها» کارگاهی آموزشی را با حضور جوانان مستعد و علاقه‌ مند به هنر و تئاتر در «فرهنگسرای بهمن» برگزار کرد. در آن زمان کسی تصور نمی‌کرد که سرانجام این کارگاه که در سالن پرورش قارچ فرهنگسرای بهمن برگزار شد، پرورش بیش از ۱۳۰ جوان تئاتری باشد که به همت پورآذری سرنوشت‌شان تغییر پیدا کرد.

امروزه تعداد اعضای گروه تئاتر «پاپتی ‌ها» به قدری گسترده شده است که شاید به جرأت بتوان از آن به عنوان یکی از پرجمعیت ترین گروه‌های تئاتری ایران نام برد که بدون توجه به شرایط فعلی تئاتر و نحوه مدیریت آن، در فضاهای غیر متعارف به تولید و اجرای تئاتر می‌پردازد.

اختتامیۀ جشنوارۀ داخلی «پاپتی ها». عکس از یاسر شمساین گروه با همت اعضای آن چندی پیش جشنواره تئاتر داخلی گروه «پاپتی‌ها» را برگزار کردند که در آن آثار تئاتری قابل قبولی از این هنرمندان جوان تولید و اجرا شد. شامگاه شنبه ۱۷ دی‌ ماه و در مراسم اختتامیه این جشنواره دو نسل از هنرمندان گروه «پاپتی ‌ها» کنار یکدیگر قرار گرفتند و خاطرات این گروه تئاتری را با هم مرور کردند.

در این مراسم با حضور هدایت هاشمی، نگار عابدی و سینا رازانی به هنرمندان جوانی که در جشنواره تئاتر داخلی این گروه برگزیده شدند، جوایزی اهدا شد.

در بخش مسابقۀ «عکاسی با تلفن همراه» هاشم اسماعیلی، فائزه یادگاری و ناصر‌ آقاپور رتبه‌ های سوم تا اول را از آن خود کردند. در بخش «عکس آزاد» نیز رتبه ‌های سوم تا اول به حمید خوانین، پریسا برازنده و هدا حیدری رسید و آیدین شفاهی نیز برگزیده بخش پوستر این جشنواره بود.

اختتامیۀ جشنوارۀ داخلی «پاپتی ها». عکس از: یاسر شمسدر بخش «برگزیدگان مخاطبان» جشنوارۀ «پاپتی ‌ها» احسان بهلولی و سحر صبا به عنوان بازیگران برگزیدۀ مرد و زن جشنواره معرفی شدند و نمایش «رویای نیمه» احسان اکبرنژاد جایزه اثر برگزیدۀ مخاطبان را از آن خود کرد.

در بخش مسابقۀ جشنواره نیز احسان اکبرنژاد رتبه سوم و فرشاد جعفری و علی طباطبایی رتبۀ دوم را دریافت کردند و هیئت داوران اثری را برای رتبه اول انتخاب نکرد. در بخش فضاسازی هم رتبه‌های سوم تا اول به احسان اکبرنژاد، بهنام احمدی و فرشاد جعفری رسید.

در بخش بازیگر مرد این جشنواره احسان بدخش، احسان بهلولی و امیر عابدی رتبه‌های سوم تا اول را از آن خود کردند و در بخش بازیگری زن جشنواره ضمن تقدیر از آناهیتا ایروانی، جایزه برگزیده این بخش به الهه اکبری رسید.

در بخش کارگردانی هم هیئت داوران تنها دو برگزیده در رتبه های سوم و دوم داشت که رتبه سوم به فرشاد جعفری و بهنام احمدی و رتبه دوم به احسان اکبرنژاد اهدا شد. بهنام احمدی و احسان اکبرنژاد هم برای «رویای نیمه» جایزۀ «بهترین نمایش» را دریافت کردند.

هدایت هاشمی که از اعضای گروه تئاتر «پاپتی ‌ها» است،‌ این مراسم را از جمله باشکوه‌ ترین مراسمی دانست که می‌توان در آن شرکت داشت. وی یادآور شد: «یازده سال پیش وقتی کتاب‌هایی ارزان را در سالروز تولد به یکدیگرهدیه می‌دادیم یک بیت شعر در آن می‌نوشتیم که شعار پنهان «پاپتی ‌ها» بود و آن بیت این است: زلف آشفتۀ تو موجب جمعیت ماست/ پس چنین است که آشفته ترش باید کرد».

در این مراسم اعضای گروه «پاپتی ‌ها» هم از حمید پورآذری ،سرپرست این گروه، به خاطر عشق‌ اش به تئاتر و جوانان علاقه‌مند به تئاتر و صبوری و تلاش‌ اش در جهت کار با جوانان تقدیر کردند.

منبع:خبرگزاری مهر

بیشـتر بخـوانیـد:

با خستگی پير می شويم
«خشکسالی و دروغ» تا اطلاع ثانوی توقیف شد
نامۀ «عزت الله انتظامی» به مسئولان؛ «خانۀ ما را ویران نکنید»
«آرتیست» و کاربردهای «اختلال در حواس» در جهانِ نمایش
آیا تکنولوژی دیجیتالی تئاتر قرن بیست و یکم را دگرگون می کند؟
گزارشی از تولید «رویای ناتمام» به کارگردانی «حمید پورآذری»
«بُکُش و سرگرمم کن»؛ نگاهی به کیفیت سلیقۀ مدیران تئاتر
سخنرانی «حمید امجد» دربارۀ آثار «بهرام بیضایی»؛ بخش دوم
آنچه «اشیل» به جا گذاشت؛ دستِ سرنوشت در آستین بازیگر دوم (1)