«برهان» به کارگردانی «محمد یعقوبی»

 اجرای نمایش «برهان» به کارگردانی محمد یعقوبی، به دلیل استقبال تماشاگران، تا ۲۰ بهمن ماه تمدید شد.

نمایش «برهان» نوشتۀ دیوید اوبورن، نمایشنامه نویس آمریکایی، است که توسط امیرحسین طاهری به فارسی ترجمه شده و محمد یعقوبی آن را برای اجرا در ایران بازنویسی کرده است.

این نمایش که کاری از گروه تئاتر «این روزها» است، از اواخر آذرماه با بازی علی سرابی، آیدا کیخایی، مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفته و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه بوده است.

«برهان» به کارگردانی «محمد یعقوبی»«برهان» روایتگر داستان زندگی کاترین و پدرش رابرت است. رابرت که استاد دانشگاه شیکاگو و یک نابغۀ ریاضیدان است، از نوعی بیماری روحی ـ روانی رنج می‌برد که موجب می شود او از اطرافیانش فاصله بگیرد.

نمایشنامۀ «برهان» اثر دیوید اوبورن که در سال ۲۰۰۰ نوشته شده مشهورترین اثر این نویسندۀ آمریکایی محسوب می شود. این نمایشنامه در سال ۲۰۰۱ تمام جوایز معتبر نمایشنامه نویسی آمریکا، از جمله جایزۀ پولیتزر، جایزۀ تونی، جایزۀ درامادسک، جایزه حلقۀ منتقدان نیویورک و جایزۀ لوسیل لورتل  و … را به خود اختصاص داد.

پس از این موفقیت ها شهرت «برهان» با اقتباس سینمایی این اثر که با کارگردانی جان مدن و بازیگری گویینت پالترو و آنتونی هاپکینز ساخته شد، از مرزهای آمریکا گذشت.

نمایش «برهان» که توسط محمد یعقوبی برای اجرا در ایران بازنویسی شده تا ۲۰ بهمن، هر شب (به جز شنبه ها) ساعت ۱۹، در فرهنگسرای نیاوران ادامه خواهد داشت.

همچنین عواید حاصل از اجرای این اثر در روز یکشنبه مورخ ۱ بهمن ماه، از سوی گروه اجرایی برای «حمایت از هنرمندان بیمار» به صندوق «خانه تئاتر» اختصاص داده‌ می شود.

علاقه مندان به تماشای این نمایش برای تهیۀ بلیت می توانند به مراکز فروش بلیت این نمایش در نشر داریوش، کافه آن، کافه دیوار، کتابفروشی افرا و فرهنگسرای نیاوران مراجعه یا از طریق سایت www.tiwall.com برای خرید اینترنتی خود اقدام کنند یا جهت رزرو و هماهنگی با شماره های ۰۹۳۸۷۳۰۲۷۰۷ و۰۹۱۹۵۱۷۳۰۲۷ تماس بگیرند.

.

«برهان»

کارگردان: محمد یعقوبی/ نویسنده: دیوید اوبورن/ مترجم: امیرحسین طاهری

بازیگران (به ترتیب حروف الفبا): مهدی پاکدل، علی سرابی، بهنوش طباطبائی، آیدا کیخایی

طراح صحنه: امیرحسین قدسی/ ویدیوآرت: حسام نورانی/ طراح لباس: نگار نعمتی/ طراح گریم: سارا اسکندی/ آهنگساز: بهرنگ بقایی/ طراح پوستر و بوشور: امیر اسمی

مدیرتولید و برنامه ریز: محمد قدس/ دستیاران کارگردان: ساقی عطایی، محمد قدس/ مدیران صحنه: فواد خراباتی، مجتبی عبدی/ مدیر تبلیغات و روابط عمومی: آوا فیاض/ عکاسان: مصطفی قاهری،نوشین جعفری و جواد مولانیا

تا ۲۰ بهمن/ ساعت ۱۹/ فرهنگسرا نیاوران/ سالن خلیج فارس

بیشـتر بخـوانیـد:

چقدر می توانیم تئاتری به زبان بیگانه را درک کنیم؟
مقدمه ای بر «شکسپیر معاصر ما» نوشتۀ «یان کات»
گزارشی از نشست «آسیب شناسی امنیت شغلی» در خانۀ تئاتر
رضا سرور: آموزه‌ های «پدر تئاتر ایران» برای همۀ فرزندانش
فراز و نشیبِ «تئاتر دانشگاهی»(4)؛محافظه کار چون «تئاترِ رسمی»
چرا «اشیل» در آرمانشهرِ افلاطون «سانسور» خواهد ‌شد؟ - (1)
ملاقات با «تام استوپارد»؛ تئاتر یک سرگرمی روشنفکرانه است
بشنوید: حرف های تکان دهندۀ «محمود استاد محمد» دربارۀ دشواری تهیۀ دارو و اختلال در روند درمانش
یادداشتی از «محمود استاد محمد»: «تو هم وقتِ مُردن زیبا شدی؟»