نمایش «بازی» اثر ساموئل بکت با کارگردانی علی اکبر علیزاد روز  شنبه ۲۳ مهرماه در  خانۀ هنرمندان ایران به روی صحنه می رود.

این نمایش در قالب «فستیوال مونولیو» در سالن انتظامی خانۀ هنرمندان ایران و در دو سانس ۱۶ و ۱۸ به روی صحنه خواهد رفت و تنها دو اجرا خواهد داشت.

اجرای «بازی» تازه ترین تجربۀ شخصی علیزاد روی آثار ساموئل بکت است. از فعالیت های علی اکبر علیزاد در این زمینه می توان به ترجمۀ مقالاتی در مورد آثار بکت و ترجمۀ مجدد برخی آثار او به فارسی اشاره کرد.

او پیش از این یک بار در سال ۸۳ و در همکاری با گروه تئاتر لیو اجرای موفقی از نمایشنامۀ «در انتظار گودو» اثر بکت را در «تالار مولوی» تهران روی صحنه برده است، پس از تشکیل گروه تئاتر ۸۴ دست به تجربه هایی در زمینۀ اجرای برخی قطعات کوتاه بکت مانند «صدای پا»، «بداهه سرایی اوهایو»، «قطعه ای برای تاتر ۱»، «آمد و رفت» و «فاجعه» در محیط های دانشجویی زده است.

در اجرای نمایش «بازی» که تنها روز شنبه ۲۳ مهر در خانۀ هنرمندان روی صحنه می رود، رضا سرور به عنوان دراماتورژ با این اجرا همکاری داشته است و بازیگران این اجرا مرتضی حسین زاده، علیرضا کیمنش و کتایون سید سالکی خواهند بود.

مدت زمان اجرای نمایش «بازی» ۳۰ دقیقه خواهد بود و به دلیل محدودیت ظرفیت سالن نمایش، بلیت آن ۳۰ دقیقه قبل از هر اجرا فروخته خواهد شد.

بیشـتر بخـوانیـد:

چقدر می توانیم تئاتری به زبان بیگانه را درک کنیم؟
سالن تئاتر «ایران شهر شماره 3»؛ از «خبر» تا «واقعیت»
پاپتی های جوان؛ از «سالن پرورش قارچ» تا «جشنوارۀ داخلی»
«آنتونن آرتو» و تئاترِ بیمار؛ نوشتۀ «محمد رضایی راد»
شکوائیۀ «جعفر والی» دربارۀ وضعیت این روزهای تئاتر ایران
نگاهی به میراثِ ماندگار «یان کات» و تأثیر «شکسپیر معاصر ما»
فراز و نشیبِ «تئاتر دانشگاهی» (1) ؛ این جاده یک طرفه می شود
اعلام انصراف «علی رفیعی» از اجرای «یرما» در «تالار وحدت»
گاردین: «تئاتر نامتعارف ایران»؛ نشانه ای از حرکت در بستر فرهنگ